GrowthCLUB

GrowthCLUB 90 Günlük İş Planı Oluşturma Çalıştayı Nedir?

Bu program, tüm ActionCOACH müşterileri ile birlikte yılda 4 defa gerçekleştirdiğimiz bir program. Önce yıllık iş hedeflerinizin üzerinden geçiyoruz. Son 90 gün iş performansınızın rakamsal ve kalite olarak değerlendirmesi ve önümüzdeki 90 gün için iş hedeflerinizi ve yapacaklarınızı kağıt üzerinde belirlemenize yardımcı oluyoruz. Çalışma sonunda elinizde hafta bazında net bir iş planınız oluyor. Bu çalıştaya ekibinizle birlikte katılmanızı öneriyoruz.

İşinde hedef belirleyip o hedefe somut iş planı ile ulaşmak isteyenler için…

Hayır. Sanılanın aksine kârlılığınız artacak ve maliyetleriniz azalacağı için işletme koçlarıyla çalışmak oldukça ekonomik bir çözümdür.

İşletme koçluğu dünyada yaklaşık 30 yıldır, Türkiye’de ise 8 yıldır var olan bir iş koludur.

Özetle işletmelere koçluk, işletmelerin kör noktalarını görmelerine ve bu alanlarda hızla gelişmelerine yardımcı olan bir sistem. Bu sayede işletmeler daha iyi pazarlama ve  satış yapabiliyor, daha iyi ekipler kurabiliyor ve finansal açıdan daha iyi konuma gelebiliyor. İşletme sahipleri kendileri orada olmasa da tıkır tıkır çalışan, ticari, karlı bir işletmeye sahip oluyorlar. Yani kendi potansiyellerini gerçekleştirebiliyorlar ve özgürleşiyorlar.

Bunu örnekleyerek cevaplandırmak en doğrusu olur. Örneğin bir fırın işletmesini düşünelim. İşletme koçunun işi fırının sahibine ekmeği nasıl pişireceğini anlatmak değildir, ona bu ekmeği müşterilerine nasıl en doğru şekilde sunacağı, en doğru müşterileri bu fırına nasıl çekeceği, bundan elde ettiği geliri nasıl artıracağını öğretmesidir. İşletme koçluğu süresince iş sahibinin edindiği farkındalıkları ve öğrendiklerini işinde uygulaması ile işletme sahibi kendi işletmesini daha iyiye doğru götürebilme şansı elde edecektir.

Bize göre öğrenmek = uygulamaktır; yani aksiyondur. Aksiyona geçmeyen kazanımdan fayda beklemek anlamsızdır. Ünvanımız bu sebeple Actioncoach’tur.

İşletme koçu size ne yapacağınızı söylemez, doğru ve derinlikli sorularla yapabileceklerinizi size söyletir / buldurtur, bu sayede kendi adımlarınızı belirlersiniz. İşletme koçu aynı zamanda size bu yolda destekleyici deneyim, bilgiler, sistemler içeren bir metodoloji de sağlar. Bu sayede öğrendiklerinizle birlikte işinizi büyütür, geliştirirsiniz. ‘Kazanmadan önce öğren’ sloganı bu süreçte daima geçerlidir.

Kısacası bir işletme koçu size balığı tutup vermez, ancak balığı nasıl tutacağınızı öğretir. Balığı tutup vermek te bazen anlamlı olabilir diyebilirsiniz, haklısınız, ancak bunu sürdürülebilir kılmak gerekeceğinden işletmeler yöntemleri öğrenerek, şirketi kendi adımları ile yürütmeyi öğrenmek zorundadırlar, esas sürdürülebilirlik te bu şekilde elde edilir.

Doğru pazarlamanın, sahayı bilmekten geçtiğine yürekten inanan biri olarak hayatımın ciddi bir bölümünü sahada ekibim ve müşterilerimle geçirdim. İlaç sektörü ağırlıklı olmak üzere telekomünikasyon, dış ticaret alanlarında pazarlama, satış ağırlıklı pek çok yönetim görevlerinde bulundum.

6 Adımda
Tıkır Tıkır İşleyen İşletmeler

Zoom Workshop
kayıtları devam ediyor.
Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

İşletmeniz İçin
Şirket Analizi Yaptırdınız Mı?

Şirketinizdeki iş
ve gelişim fırsatlarını görmek,
kârlılığınızı artırmak ister misiniz?

GrowthCLUB Grup Programının İçeriği

  • Şirketinizi 90 günlük dönemlerde değerlendirme fırsatı ve farkındalık
  • Ekibinizle birlikte yıllık ve 90 günlük hedef belirleme ve buna yönelik iş planını oluşturma
  • Şirketin sahibi olarak kendinizi kişisel hedefleriniz açısından değerlendirme fırsatı ve farkındalık
  • İşinizdeki başarıların adını koyma, başarısızlıklardan öğrenme
  • Şirketteki verilere ve iş yapış kalitesine dışardan bakma ve değerlendirme fırsatı
  • Gruptaki diğer iş sahiplerinden öğrenme, ilham alma

Diğer Grup
Koçluk Hizmetleri

ActionCLUB

Detaylı Bilgi

MentorCLUB

Detaylı Bilgi

ProfitCLUB

Detaylı Bilgi