Benim Kariyer Hikayem

1975 İstanbul doğumluyum. Aynı zamanda Aydınlı çiftçi bir ailenin 3. Kuşağıyım.
Şişli Terakki Lisesinden sonra hayalim olan pazarlama eğitimine üniversite sınavlarında 3. Tercihim olan Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme’yle adım attım, not ortalamam yüksek olunca 1. Tercihim olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme’ye yatay geçiş yaptım.Okumayı, soru sormayı hep çok sevdim. Merakı yüksek bir öğrenciydim.
İş hayatına dönemin ihracat okullarından Ram Dış Ticaret’te satış temsilcisi olarak başladım.
Satışı tekliften, müşteri ağırlama, tahsilat ve satış sonrasına kadar görev aldığım otomotiv iş biriminde A dan Z ye deneyimledim. Kısmen çalışırken Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladım ve Telsim’de ürün yöneticisi olarak 2 yıl çalıştım. Burada matrix organizasyonu deneyimleyerek pazarlama kariyerime ilk adımı attım. Devamında hayatımda dönüm noktası olan ilaç sektörüne hayalimdeki pazarlama pozisyonu ürün müdürlüğü ile başladım. Türkiye’nin 1 nolu ilaç şirketinde 10 yıl boyunca ürün müdürü, kıdemli ürün müdürü, grup ve bölüm müdürü gibi satış pazarlama pozisyonlarında yöneticilik yaptım. 10 yıl boyunca 400’e yakın ekip arkadaşım, 10.000’in üzerinde müşterim oldu.. Ekiplerimle birlikte 25’in üzerinde ürün lansman & relansmanı gerçekleştirdik. Birebir saha ziyaretlerine ve ihtiyacın, yeni fikirlerin sahadan doğduğuna inanan biri olarak bu işte en çok ekibimle seyahat etmeyi sevdim, kariyerimde masa başında değil, sahada olmanın müthiş faydasını gördüm.

Oğlum doğduktan sonra kariyerime bir süre ara verip Efe ile ilgilendim. O süre zarfında temel, executive ve takım koçluk eğitimlerini tamamlayarak bir pazarlama danışmanlığı görevi ile çalışma hayatına geri döndüm. En çok gördüğüm şey her şeyin aynı olduğu idi, ve 1,5 yıllık bir süreçten sonra farklı neler yapabilirim araştırmasına girdiğimde, hem yerel hem global olabileceğim, hem öğrendiklerimi aktarabileceğim, hem de öğrenmeye devam edebileceğim ActionCOACH ile tanıştım ve 3 yıldır kendi şirketim ile işletme sahiplerine hayallerindeki işletmeye kavuşmalarında destek oluyorum.

Vizyonum ülkemde özlediğimiz medeni standartlarda yaşamak, bunun da yolunun ekonomiden geçtiğine inanıyorum. İşletmeler düzelirse, ekonomi düzelir, yaşam standardı artar, bu topraklardan daha fazla dünya markası çıkar, bu ülkenin vatandaşları olarak daha mutlu ve doyumlu bir hayat yaşarız.